PLATO POBLANO SANTA CATRINA

Autentyczna meksykańska kuchnia

W 2008 roku Isabel Balderas przeprowadziła się do Warszawy,  aby zacząć nowe życie u boku swojego męża Konrada. Przyjechała ze swojego rodzinnego miasta  Puebla,  gdzie ukończyła studia gastronomiczne.  Jako obcokrajowiec stopniowo budowała swoją  karierę gastronomiczną w Polsce. Zawsze przyświecał jej cel promowania swojej własnej kultury i autentycznej kuchni meksykańskiej 

Na początku prowadziła warsztaty kulinarne i organizowała imprezy, żeby pokazać Polakom meksykańskie święta. Miała okazje stworzyć menu dla renomowanych hoteli. Pracowała w innych meksykańskich restauracjach, do których wnosiła własne przepisy z celem wprowadzenia autentycznych smaków.

W maju 2022 roku udało jej się spełnić swoje marzenie i tak powstała Santa Catrina- miejsce gdzie w każdym detalu znajdziemy część Meksyku.

Jako Santa Catrina wspieramy meksykańskich i polskich rzemieślników oraz artystów. Nasza „Catrina" jest dziełem ręcznie robionym przez maestro Juan Gerardo García. Zdolność i kreatywność meksykańskich artystów znajdziesz również w  naszych rękodziełach:  obrusy, logo, ściany, tancerka i oczywiście w naszym menu.

Wizytówka meksykańskiej kuchni w Polsce

Restauracja "Santa Catrina" jest bez wątpienia wizytówką meksykańskiej kuchni w Polsce. Przy wejściu witają nas żywe kolory, meksykański folklor i ciepła atmosfera, która przenosi gości na meksykańskie Karaiby. Ale to dopiero początek - prawdziwa magia dzieje się w kuchni.